August BEVILACQUA (1893-1964), Francia  

 

 
 

 

         Augustín Bevilacqua sa narodil  24.3.1891 v Széles Kút (Sološnica neďaľeko mestečka Malacky, kde v blízkom kameňolome v tom čase pracoval jeho otec. Po I. svetovej vojne pravdepodobne spolu so svojím otcom, odišiel do Talianska, kde býval u svojich príbuzných v rodine svojho otca. Ako jediný sa po otcovi vyučil za kamenára. V Medune  sa zoznámil a v r.1920 aj oženil s Máriou rod. D´Agostini. Postupne sa im narodili tri deti, dcéra Aurelie (1920), synovia Isidore 1922) Pierre (1925).

 

V roku 1933 sa rozhodli  kôli práci odísť do Francie, usadili sa v malom severofrancúzskom mestečku  Lambersart pri meste Lille, kde Augustin získal prácu ako kamenár. V tomto mestečku prežil so svojou rodinou celý nasledujúci  zvyšok života. Tu 7.4.1964 zomrel, na miestnom cintoríne je spolu so s vojou manželkou aj pochovaný.

 

 Augustín Bevilacqua,  ako aj jeho syn Isidore udržiavali relatívne čulé písomné styky s mojím starým otcom a mojím strýkom Mudr. Ladislavom Bevilaqua do polovice 60-tych rokov. Keď Augustín Bevilacqua v r. 1964 v Lambersart zomrel, sa písomný styk nadlho prerušil. Ako jediný s celej rodinnej vetvy používa správne písané priezvisko BEVILACQUA.

 

 

Vľavo dole sedia Isidore Bevilacqua s manželkou Anitou a synom Danielom, v strede sedia Augustin BEVILACQUA s manželkou Mariou, v pravo sedí najstaršia dcera Aurelie Chauwin s troma deťmi , nad ňou stoji jej manžel. V strede hore stoja Pietro a jeho manželka Jacqueline

  

    V roku 2002 sa mi podarilo obnoviť nový písomný kontakt aj s francúzskou rodinou. Na jar 2016 došlo aj k prvému spoločnému stretnutiu s našou francúzskou rodinou, kedy nás v Poproči na niekoľko dní osobne navštívili Michel a Catherin Bevilacqua. Stretnutie bolo veľmi, veľmi  srdečné. Spoločne sme navštívili všetkých mojich súrodencov ale sa hlavne potešili stretnutiu s mojim otcom Eugenom. Navštívili sme aj hlavné pôsobisko Pietra Bevilaqua – Spišské Podhradie a niekoľko ďalších krásnych oblastí Slovenska.

 Počas tohto stretnutia došlo aj k vysvetleniu a doplneniu niektorých dôležitých údajov v rodostrome  tejto francúzskej vetvy.