August BEVILACQUA (1893-1966), Francia  

 

 
 

 

         Augustín Bevilacqua sa narodil  24.3.1891 v Sološnici (Szeles Kút) neďaleko Malaciek, kde v blízkom kameňolome v tom čase pracoval jeho otec. Po I. svetovej vojne pravdepodobne spolu so svojím otcom, odišiel do Talianska, kde býval u svojich príbuzných v rodine svojho otca. Ako jediný sa po otcovi vyučil za kamenára. V Medune  sa zoznámil a v r.1920 aj oženil s Máriou rod. D´Agostini. Postupne sa im narodili tri deti, dcéra Aurelie (1920), synovia Isidore 1922) Pierre (1925).

 

V roku 1933 sa rozhodli  kôli práci odísť do Francie, usadili sa v malom severo-francúzskom mestečku  Lambersart pri meste Lille, kde Augustin získal prácu ako kamenár. V tomto mestečku prežil so svojou rodinou celý nasledujúci  zvyšok života. Tu 7.4.1964 zomrel, na miestnom cintoríne je aj pochovaný.

 

 Augustín Bevilacqua,  ako aj jeho syn Isidore udržiavali relatívne čulé písomné styky s mojím starým otcom a mojím strýkom Mudr. Ladislavom Bevilaqua do polovice 60-tych rokov. Augustín Bevilacqua zomrel v Lambersart v roku 1966. Potom sa písomný styk prerušil. Ako jediný s celej rodinnej vetvy používa správne písané priezvisko BEVILACQUA.

 

 

Vľavo dole sedia Isidore Bevilacqua s manželkou Anitou a synom Danielom, v strede sedia Augustin BEVILACQUA s manželkou Mariou, v pravo sedí najstaršia dcera Aurelie Chauwin s troma deťmi , nad ňou stoji jej manžel. V strede hore stoja Pietro a jeho manželka Jacqueline

  

    V roku 2002 sa mi podarilo obnoviť nový písomný kontakt aj s francúzskou rodinou. Na jar 2016 došlo aj k prvému spoločnému stretnutiu s našou francúzskou rodinou, kedy nás v Poproči na niekoľko dní osobne navštívili Michel a Catherin Bevilacqua. Stretnutie bolo veľmi, veľmi  srdečné. Spoločne sme navštívili všetkých mojich súrodencov ale sa hlavne potešili stretnutiu s mojim otcom Eugenom. Navštívili sme aj hlavné pôsobisko Pietra Bevilaqua – Spišské Podhradie a niekoľko ďalších krásnych oblastí Slovenska.

 Počas tohto stretnutia došlo aj k vysvetleniu a doplneniu niektorých dôležitých údajov v rodostrome  tejto francúzskej vetvy.